Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Telekomunikacja Novum naciąga klientów: uwaga na „fałszywych” przedstawicieli!

Data publikacji: 2011-11-14, Data modyfikacji: 2011-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Coraz więcej osób pada ofiarą nierzetelnych działań firmy Telekomunikacja Novum. Praktyka zawsze jest taka sama: przedstawiciel dzwoni do długoletniego abonenta Telekomunikacji Polskiej przedstawiając się jako przedstawiciel „telekomunikacji", nie precyzując przy tym, że chodzi o „Novum", a nie o „Polską". Proponuje nowe warunki umowy, po czym nalega na podpisanie umowy w domu zamawiającego. Na spotkaniu podaje plik dokumentów, licząc na to iż klient nie przeczyta umowy ani regulaminu i złoży tylko podpis na ostatniej stronie. Po kilku dniach klient otrzyma telefon z TP z pytaniem, czy na pewno chce przejść do innej firmy. Jeśli zmieni zdanie, Telekomunikacja Novum wyśle mu wezwanie do zapłaty kary - niestety na podstawie regulaminu, który sam podpisał.

Co można zrobić w takiej sytuacji? Działania Telekomunikacji Novum są niemoralne, ale nie łamią prawa - poza podaniem niepełnej nazwy podczas pierwszego kontaktu z klientem pracownicy firmy nie wprowadzają celowo w błąd - każdy z łatwością może przekonać się, z kim ma do czynienia wystarczy tylko... przeczytać umowę którą się podpisuje. Osobom poszkodowanym zalecamy jednak kontakt z UKE lub UOKiK - te instytucje mogą być w stanie pomóc.

To, że ktoś może w ten sposób wykorzystywać łatwowierność i zaufanie innych z pewnością zasługuje na naganę - z drugiej jednak strony, sprawa ta pokazuje jak lekkomyślnie podchodzimy do ważnych spraw życiowych. Można zrozumieć, że osoby mające problem ze wzrokiem nie czytają całości dokumentów - jednak nie tylko one należały do grona ofiar praktyk Telekomunikacji Novum. Nie dajmy się zatem nabierać, szczególnie jeśli ochronić nas przed oszustem może przeczytanie kilku stron umowy.

 

Piotr Pawlik, Źródło artykułu: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111113/POWIAT16/672426183
 
Komentarze
Bioly   2012-05-01 22:37:22
podam wam przyklad do mojej babci dzwonili po 5 razy dziennie wymyslali rozne historie ze unia zniosla najnizszy abonament ze zamykaja telekomunikacje polska itp itd gdy tzn KURIER byl pod jej bokiem zadzwonil czy moze przyjsc umowe podpisac jak ona sie nie zgodzila to zagrozil jej odlaczeniem telefonu z chwila terazniejsza. napisalem zerwanie umowy dostaczylem do 10 dni i przez telefon mi mowili ze sprawa rozwiazana a z telekompromitacji dzwonili ze abonament zmieniony postraszylem troszke adwokatem i zalatwili to w 10 minut. Naciagacze i kretacze
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zielonogórski

Powiat zielonogórski - siedzibą jest Zielona Góra, która sama jest miastem grodzkim i nie wchodzi w skład powiatu. Powiat znajduje się w województwie lubuskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów Bojadła, Świdnica, Trzebiechów, Zabór.

Przyrodę, historię, zabytki i inne ciekawe miejsca w powiecie najlepiej poznacie, wjeżdżając czy to rowerem, czy wchodząc na oznakowane trasy. W Nietkowie można przespacerować się po zabytkowym parku krajobrazowym ulokowanym przy zespole pałacowym z połowy XVIII wieku. Jest także możliwość konnych przejażdżek.

Dostaniemy się tam liniami kolejowymi lub drogami krajowymi nr 3, 27 i 32 oraz wojewódzkimi nr 276, 277, 279, 280, 281, 282, 283, 288, 289, 290 i 295.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola