Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe inwestycje lotnicze w Babimoście

Data publikacji: 2011-11-27, Data modyfikacji: 2012-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe inwestycje lotnicze w Babimoście

Przełomowa decyzja z sprawie rozwoju lotniska. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyraziła zgodę na zainstalowanie systemu nawigacyjnego ILS  wspomagającego lądowanie samolotu w trudnych warunkach pogodowych.

W ciągu dwóch lat na ILS, oświetlenie, poprawę bezpieczeństwa i rozbudowę  portu Urząd Marszałkowski chce wydać ponad 16 milionów złotych. Zakup systemu ILS w 85 procentach ma współfinansować samorząd województwa. Na ten cel przekaże około 4 milionów złotych. Resztę sfinansuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zajmuje ostatnie miejsce w kraju, pod względem przewożonych osób.  W 2010 roku było to około 40 tyś. pasażerów. Dla porównania lotnisko w Rzeszowie/Jasionce, którego ludność jest zbliżona do Zielonej Góry obsłużyło ponad 450 tys. pasażerów w tym samym roku, czyli ponad 100 razy więcej niż lotnisko Babimost/Zielona Góra.

W tej chwili, z Babimostu samoloty rejsowe latają jedynie do Warszawy.  Z tego połączenia korzystają gównie urzędnicy. Urząd Marszałkowski szuka także nowego przewoźnika.  Za czteroletnią umowę na loty z Babimostu do Warszawy jest w stanie zapłacić 35 milionów złotych.

 

DLD, Źródło artykułu: www.zachod.pl ; www.infogorzow.com, Autor zdjęć: DLD
 
Komentarze
STAN   2012-02-23 19:29:20
TRZEBA SZUKAC INWESTORA NA SKANDYNAWI -NORWEGIA LUB SZWECJA -TAM POTRZEBA RAK DO PRACY-A I WYMIANA HANDLOWA Z \TYMI KRAJAMI MOGLA BY OZYWIC REGION ZIELONA GORAI SKANDYNAWIE
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
zielonogórski

Powiat zielonogórski - siedzibą jest Zielona Góra, która sama jest miastem grodzkim i nie wchodzi w skład powiatu. Powiat znajduje się w województwie lubuskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów Bojadła, Świdnica, Trzebiechów, Zabór.

Przyrodę, historię, zabytki i inne ciekawe miejsca w powiecie najlepiej poznacie, wjeżdżając czy to rowerem, czy wchodząc na oznakowane trasy. W Nietkowie można przespacerować się po zabytkowym parku krajobrazowym ulokowanym przy zespole pałacowym z połowy XVIII wieku. Jest także możliwość konnych przejażdżek.

Dostaniemy się tam liniami kolejowymi lub drogami krajowymi nr 3, 27 i 32 oraz wojewódzkimi nr 276, 277, 279, 280, 281, 282, 283, 288, 289, 290 i 295.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola